Zpravodajství

Pražský majáles se začíná hlásit o slovo. Začne v podzemí

Pražský majáles se začíná hlásit o slovo. Začne v podzemí
Zdroj: www.majales.cz

Prahu tento rok čekají nepřehlédnutelné majálesové oslavy! Tradiční svátek studentů letos se svým silným hudebním i kulturním programem neujde pozornosti ani širší veřejnosti.

Letos dvoudenní open air festival navštíví kromě předních českých i zahraniční kapely, hlavní hvězdou je hardrocková kapela ze Skandinávie Clawfinger. Pražský Majáles není ale jenom hudební festival, v rámci širšího programu se konají i přehlídky netradičních uměleckých stylů, studentské tvorby. Zajímavým projektem je tento rok Majáles Underground, který přenese umění do hlavních stanic pražského metra.

Autorská čtení, divadelní představení, taneční čísla, maňáskové či loutkové divadlo, breakdance nebo sborový zpěv budou atakovat Pražany po tři odpoledne v hlavních stanicích pražského metra. Netradiční projekt s příznačným názvem Majáles Underground je jednou z částí širšího programu již velmi oblíbených studentských oslav Pražský Majáles, který si získává stále větší pozornost široké veřejnosti.

Pět vestibulů hlavních pražských stanic metra se tak na tři odpoledne 23., 25. a 28. dubna od 15.00 do 20.00 promění v taneční a divadelní parket, hudební pódium, literární a poetickou scénu nebo sportovní koutek. Každá ze stanic představí jiný druh umění.

Cestující čeká divadelní a pohybová scéna ve stanici Náměstí Republiky, ve stanicích Muzeum a Smíchovské nádraží bude po všechny tři dny probíhat hudební maraton mladých kapel nejen z Prahy, vestibul stanice Florenc C se promění v literární a poetickou scénu, kde budou mít kolemjdoucí možnost seznámit se s tvorbou mladých autorů. Ve vestibulu stanice Můstek B si procházející budou moci vyzkoušet různé sportovní náčiní jako
spinningová kola, posilovací šlapadla a jiné.

Majáles Underground je součástí širšího programu Pražského Majálesu, významného studentského festivalu, který minulý rok přilákal na svůj hlavní den oslav (open air festival) 15 000 lidí. Letos se hlavní dny oslav Pražského Majálesu prodlužují na dva dny - 1. a 2. května - a do Prahy přivedou kromě české a slovenské hudební špičky i kvalitní zahraniční kapely jako Clawfinger, Transglobal Underground, Dog Eat Dog nebo Oomph!.

Širší program oslav Pražského Majálesu dále nabídne stejně jako v minulých letech přehlídku krátkých filmů Filmachří (přehlídka filmů z FAMU, Filmové školy Zlín a VOŠ filmové v Písku), festival Pavlač pořádaný Fakultou sociálních věd UK nebo nově zapojený festiválek Okultění, který významně oživuje kulturní a společenský život na Filozofické fakultě UK.

 

www.majales.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz