Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Pes napadl ženu, která potom zemřela

EXKLUZIVNĚ: Pes napadl ženu, která potom zemřela

Neuvěřitelná událost se odehrála ve čtvrtek dopoledne na Praze 10. V ulici Za Sedmidomky tam napadl pes svou paní, která následkům zranění podlehla. Našemu serveru to uvedla pražská policejní mluvčí Iva Knolová.

"Podle dosavadních poznatků vyšetřujících policistů to vypadá, že ženu pokousal pes," sdělila Knolová. Podle ní mrtvolu ženy našel v bytě její syn. "Když na místo dorazili policisté, žena již nejevila známky života," dodala Knolová.

Ženu se pokusili zachránit městští strážníci. "Bylo to hrozné. pes vytrhával ze ženy maso," uvedl jeden ze zasahujících městských policistů. Strážníci psa zastřelili, život ženy se jim však nepodařilo zachránit.

Vše se podle svědků odehrálo během několika minut. Syn napadené ženy a další svědci se snažili rozzuřeného psa zahnat. To se jim ale nepovedlo.

Žena žila s příbuznými a dvěma psi v žalostných podmínkách. Zvířata podle svědků prakticky vůbec nevycházela s někým z rodiny z malého dvorku ven. Pes, který na ženu brutálně zaútočil neměl podle všeho žádný výcvik. Navíc byl asi hladový.

Zdroj: TV Nova

"Pes byl staffordšírský teriér," upřesnila mluvčí. Staffordšírský teriér je bojové plemeno, které občas nahání strach. Podobnou kauzu řešili před několika lety němečtí policisté v Hamburgu, kde pes zaútočil na malé dítě. To následkům jeho běsnění podlehlo.

Útoky bojových psů nejsou výjimkou ani v Česku. V roce 2005 zaútočil pes na 13letého chlapce na Brněnsku. Matce syna se ale podařilo psa uklidnit. 

Magistrát si na bojové psy posvítí

Pražský magistrát chce po této jen ztěží uvěřitelné události prověřit, v jakých podmínkách zhruba dva tisíce takzvaných bojových plemen v hlavním městě žije. Podle policie totiž není vyloučeno, že zvíře zaútočilo kvůli hladu.

V Praze je registrovaných zhruba sedmdesát tisíc psů- z toho asi dvě tisícovky patří do kategorie bojových plemen.

Pes a smrt člověka v ČR od roku 1998

Květen 1998 - Jedenáctiletý chlapec z Javorníku na Jesenicku zemřel hodinu poté, co ho pokousal jeho vlastní pes, čtyřletý bullmastif.

Listopad 1999 - Dva němečtí ovčáci utekli z kotce v ostravské městské části Koblov a ukousali pětaosmdesátiletého muže. Okresní soud nejprve odsoudil majitelku psů k 2,5 roku vězení. Krajský soud rozsudek snížil na 1,5 roku.

8. března 2002 - Volně pobíhající německý ovčák zabil v Rumburku na Děčínsku sedmiletého chlapce. Okresní soud v Děčíně odsoudil o rok později majitelku psa na 16 měsíců podmíněně.

10. ledna 2003 - Dvaaosmdesátileté důchodkyni z Havířova na Karvinsku smrtelně prokousl hrdlo šestiletý pes, který hlídal její dům.

18. ledna 2003 - Dvaačtyřicetiletý muž poštval ve Svatoňovicích na Opavsku německého ovčáka na svého souseda. Muž po útoku psa vykrvácel. Ostravský krajský soud majitele psa odsoudil k 8,5 roku vězení, odvolací soud verdikt potvrdil.

12. září 2003 - V Kovansku na Nymbursku zabil pes půldruharoční dcerku svého pána. Tříletý kříženec labradora a dobrmana dítě napadl, když si hrálo na dvorku u domu.

28. března 2004 - Tři psi v Nížebohách na Litoměřicku smrtelně zranili devětatřicetiletého hlídače tamní králičí farmy. Majitele psů litoměřický soud potrestal podmíněným ročním trestem.

8. října 2005 - Třiapadesátiletý muž zemřel v Dolínku na předměstí Odoleny Vody v okrese Praha-východ poté, co ho napadl jeho vlastní americký buldok. Bezprostřední příčinou smrti muže, dlouholetého kardiaka, však bylo srdeční selhání.

19. dubna 2007 - V Praze 10 napadl pes svou majitelku, která následkům zranění podlehla.

zdroj: ČTK

Staffordšírský teriér

rychlý, temperamentní, svalnatý pes vhodný zvláště k lovu černé zvěře, dnes je spíše využíván jako plemeno sportovní nebo pracovní.

Celkový vzhled:

Na svou velikost má působit dojmem velké síly. Je dobře vázaný, svalnatý, ale čilý a elegantní. Ostře reaguje na své okolí. Má být zavalitý, ne dlouhonohý.

Povaha:

Je neúnavný kamarád pro děti, a při správné výchově je to velmi vhodný pes do městských bytů.

Temperament:

Jeho odvaha je příslovečná. Americký staffordšírský teriér je pes pro aktivní lidi, kteří dokáží být ve výchově psa důslední.

Velikost:

Výška a hmotnost musí být vyváženy.
Výška psa se pohybuje okolo 46,8 - 49,4 cm.
Výška feny se pohybuje okolo 44,2 - 46,8 cm.
Tyto výšky jsou považovány za optimální.

zdroj: boxer.cz

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz