Zpravodajství

Ukrajinský nájemný vrah dopaden v Brně

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zatkli dvě ženy a jednoho muže kvůli nájemní vraždě 52letého muže z Brna. Důvodem vraždy se údajně stal byt.

Policejní razie se odehrála souběžně v Brně a Olomouci. Policisté v kuklách si počkali na jednoho z nájemných vrahů a kamarádku manželky, která vraždu 52letého muže objednala.

Případ se stal loni na podzim. Manželka, která se živí prostitucí, se chtěla zmocnit společného bytu. Oslovila proto další prostitutku. Ta sehnala dva muže z Ukrajiny, aby manžela za 100 tisíc korun zavraždili. Pak ho opila a odvedla na místo činu.

Oba Ukrajinci zaútočili na 52letého muže. Fyzicky ho napadli a přes zábradlí ho hodili na silnici.

Na následky těžkých zranění muž po několika dnech zemřel. Žena se ale neradovala dlouho.

"Původně se případ vyšetřoval jako nešťastná náhoda. Poté se případem začali zabývat naši pracovníci, a zjistili, že se jedná o nájemnou vraždu," řekla TV Nova mluvčí ÚOOZ Blanka Kosinová.

Okamžitě po činu jeden z cizinců opustil území ČR a vrátil se do vlasti. Na jednoho muže a obě ženy soudce uvalil vyšetřovací vazbu.

"Peníze žena předala vrahům formou zálohy a po smrti manžela zbytek vložila do úschovny na hlavním nádraží v Brně," dodala Kosinová.

Dvěma ženám a Ukrajinci hrozí za vraždu až 15 let za mřížemi. Ten samý trest může dostat i druhý cizinec, kterému se podařilo uprchnout. Čeští policisté budou nyní usilovat o to, aby jejich ukrajinští kolegové muže zadrželi a předali ho našim orgánům.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz