Zpravodajství

Bývalý basák Rolling Stones hledá poklady

Bývalý člen legendárních Rolling Stones, basista Bill Wyman, je velmi nadšený archeolog-amatér. Většinu času tráví tím, že běhá po britském Suffolku, kde na svých pozemcích hledá poklady. Nyní dokonce uvedl na trh nový detektor kovů - s vlastním podpisem.

"Mnoho z nás chodí za poklady z britské minulosti do muzeí, škol, knihoven nebo na internet. Já je radši sám hledám. Je v tom něco vzrušujícího," prohlašuje Wyman. Procházky s detektorem kovu v ruce jsou pro něj prý velkým odreagováním a věnuje se mu už mnoho let.

"Je to nejkrásnější způsob, jak se učit historii," dodává Wyman. "Navíc si skvěle odpočinete. A hledat můžete na pláži i v lese. Podle nálady i počasí."

Wymanův detektor je na internetu ke koupi za 125 liber, tedy za více než 5 000 českých korun. To je zhruba cena přístrojů pro začátečníky, zatímco profesionálové pracují s detektory několikanásobně dražšími.

Bill Wyman se svému koníčku věnuje s velkou úporností a má na kontě mnoho zajímavých nálezů, především mincí, od doby bronzové až po současnost. Podobnou šanci má podle něj každý, kdo se nevzdá hned po několika měsících, kdy budou jeho jedinou kořistí zrezavělé uzávěry od piva.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz