Zpravodajství

VIDEO: Ostravský bulvár končí, místní chtějí klid

VIDEO: Ostravský bulvár končí, místní chtějí klid

Ostrava přijde o svou největší atrakci. Po věhlasné Stodolní ulici už by neměly proudit davy lidí. Jako všude jinde bude i tam po 22. hodině platit noční klid. Město tím reaguje na stížnosti obyvatel v okolí Stodolní ulice a rostoucí kriminalitu.

Takový rámus se na stodolní neozývá jen na Silvestra. Každý víkend sem jezdí lidé ze všech koutů republiky a baví se až do rána. Ti, co tady bydlí, to ale nesou těžce. "Často se nám tady dobývají podnapilí lidé, pozvracejí nám schody, dveře," říkají místní obyvatelé.

 

"Je to tady hrůza, kolikrát hraje tak hlasitě hudba, že nám vibrujou skleničky v kuchyni," dodávají druzí. Na stolech radních se proto začaly hromadit stížnosti.

Vedení města se proto rozhodlo s fenoménem Ostravy známým široko daleko skoncovat. Z ulice, ve které o víkendech korzují davy lidí navíc zmizí zákaz vjezdu, nepotkáte tu ani stánky s občerstvením a zrušeny budou i některé zahrádky.

 

"Tato opatření nejsou pro zrušení Stodolní ulice naopak jsou proto, aby Stodolní zůstala ozdobou Ostravy, nikoli ostudou Ostravy," říká radní.

 

Rozhodnutí rady města se ale nelíbí majitelům klubů. Podle nich nařízení o nočním klidu odradí zákazíky. Nadšeni nejsou ani lidé, kteří se na Stodolní chodí bavit. "Jestliže budou chtít měští radní, aby tady byl větší klid, tak to nepřispěje k atraktivitě tohoto místa," dodávají.

Noční klid by měl platit na Stodolní už od zítřka. Pokud ho někdo nebude respektovat, zasáhne městská policie.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz