Zpravodajství

Za úplatek 60 tisíc Euro stíhá policie dvě osoby

Za úplatek 60 tisíc Euro stíhá policie dvě osoby
Zdroj: TV Nova

Protikorupční policie zahájila trestní stíhání dvou osob kvůli přijímání úplatku 60 tisíc Euro. Pachatelé pětatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena požadovali po podnikateli z Polska úplatek 60 tisíc Euro (přibližně 1,7 milionu korun) za to, že mu umožní vstup do mezinárodní firmy působící v České republice. Je to už druhý případ prokázané korupce v soukromé sféře. Oběma pachatelům hrozí až pět let vězení.

„Touto trestní věcí jsme se začali zabývat na základě trestního oznámení podaného mezinárodní firmou, která měla zájem na tom, aby se případ vyřešil a viník našel," řekla Dumková.

K předání úplatku došlo v centru Prahy v pondělí 16. dubna. „Na schůzku se měl místo pachatele dostavit jistý pan Smith, který měl vše projednat a poskytnout polskému podnikateli podklady," řekla serveru nova.cz mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková.

Na místě už byla připravena policie. Při předání částky 60 tisíc Euro policisté zasáhli a pachatele zadrželi. Poté vyšlo najevo, že pachatel se dostavil na smluvenou schůzku osobně v přestrojení, použil černou paruku a knír a s polským podnikatelem hovořil anglicky. Proti pětatřicetiletému muži z Prahy bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin přijímání úplatku a muži hrozí až pět let vězení.

Na trestné činnosti se podílela čtyřiatřicetiletá žena, zaměstnaná u mezinárodní firmy, která pachateli poskytovala potřebné informace a vybavení, jako např. svoji vstupní kartu do mezinárodní společnosti, aby pachatel před polským podnikatelem působil jako osoba pracující v mezinárodní společnosti.

„Společně vše naplánovali, ale žena se schůzky nemohla zúčastnit, neboť v rámci plnění svých pracovních povinností v minulosti s polským podnikatelem opakovaně jednala," řekla Dumková. Proti

„Muž a žena nebyli v žádném příbuzenském vztahu, znali se z dřívější doby," řekla serveru nova.cz Dumková. Celý spis bude dozorovat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 10.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz