Zpravodajství

Volby ve Francii: Sarkozy napadán kvůli manželce

Francie je před víkendovými prezidentskými volbami na nohou a bylo to poznat i na končící předvolebním kampani. Favorit voleb Nicolas Sarkozy přiznal, že jeho rodina musela čelit celé řadě tvrdých provokací. „Rozhodl jsem se ji chránit,“ řekl podle agentury Reuters Sarkozy ke spekulacím o tom, proč se jeho žena v posledních týdnech neúčastnila volební kampaně. Spekulace se týkaly jeho manželského vztahu s bývalou modelkou Cecelií, která je zároveň Sarkozyho politickou poradkyní.

Na možné problémy upozornil Sarkozyho konkurent v kampani, extrémně pravicový politik Jean-Marie Le Pen. V rozhovoru pro rádio manželské problémy nespecifikoval, pouze uvedl, že si o nich vypráví „celá Paříž."

Podle průzkumů není Le Pen favoritem v prezidentském klání, ale v minulých volbách postoupil senzačně do druhého kola. Proti tomuto krajně pravicovému kandidátovi se ovšem spojili demokratičtí voliči ve Francii a prezidentem byl zvolen Jacques Chirac.

Manželství a nevěra

Sarkozyho manželství používají jeho političtí soupeři jako argument k tomu, že tento muž není schopen vládnout Francii. Již asi před rokem totiž Sarkozy velmi těžce nesl románek své ženy s jiným mužem, zatímco však on sám prožíval aférku s jednou mladou žurnalistkou. Krize se na něm podepsala ztrátou několika kilogramů.

Oba manželé se však dali dohromady a Cecília muže doprovázela na většině zastávek k předvolební kampani, v posledních týdnech však po boku manžela vidět nebyla.

Cecília navíc „vyjádřila pochybnosti" o svém případném životě v Elysejském paláci, který je sídlem francouzského prezidenta. Sarkozy chce podle svých slov tyto otázky řešit až poté, jakmile dosedne na prezidentské křeslo.

Reuters

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz