Zpravodajství

Vláda projedná snížení počtu státních zaměstnanců

Vláda projedná snížení počtu státních zaměstnanců
Zdroj: TV Nova

Vláda ve středu projedná návrh ministerstva financí na snížení počtu zaměstnanců státní správy . Návrh počítá s postupným snižováním nejméně o 3 procenta ročně do roku 2010. „Materiál vychází z programového prohlášení vlády," řekl serveru nova.cz mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob. Podle informací serveru nova.cz návrh počítá se snižováním nejen na úrovni regionální, ale hlavně v centrálních orgánech státní správy.

Protože půjde o rozsáhlé dopady v oblasti zaměstnanosti ve vládní sféře rozeslalo ministerstvo financí materiál k připomínkám vedle resortů také Odborovému svazu státních orgánů a organizací, uvádí dokument, který má redakce serveru nova.cz k dispozici.

Z materiálu vyplývá, že nejzávažnější výhrady uplatňovaly ty resorty, které mají na počtech zaměstnanců a na potenciálních úsporách funkčních míst a rozpočtových prostředků, nejvýraznější podíl. Odborový svaz státních orgánů a organizací k návrhu uplatnil negativní stanovisko. Jen zlomek resortů projevil plnou ochotu ke snižování počtu míst.

Ministerstvo financí chce rozpory mezi názory na snižování počtu míst v resortech vyřešit tzv. snížením dynamiky růstu platů. Tedy snížením procentní sazby ročního růst platů. „Z původních 4,5 % růstu platů vláda v dubnu letošního roku schválila pouze 1,5 procentní nárůst s tím, že objem prostředků neklesne při realizaci úkolu daného v programovém prohlášení vlády, tj. při snížení počtu zaměstnanců," uvádí se v textu návrhu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz