Zpravodajství

Policie už zná totožnost hořícího muže z Nymburka

Policie už zná totožnost hořícího muže z Nymburka
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Policie už zná totožnost muže, který vzplanul v pátek odpoledne v ulici Petra Bezruče u nádraží v Nymburku. Podle policie jde o padesátiletého muže z Nymburka, kde má hlášen také trvalý pobyt. „Policie má potvrzeno, že muž předtím, než začal hořet, popíjel v nedaleké hospodě tvrdý alkohol. Podle informací serveru nova.cz je muž už třetí den v kritickém stavu napojen na umělou plicní ventilaci.

Stále není zcela zřejmé, jak a proč ke vzplanutí došlo. „Zatím je pravděpodobné, že si vzplanutí způsobil sám,“ řekla serveru nova.cz mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Muž zůstává i nadále v kritickém stavu. „Stále je napojen na přístoje v umělém spánku a na umělou plicní ventilaci. Na jeho stavu se zatím nic nezměnilo," řekl v sobotu serveru nova.cz přednosta kliniky popálenin vinohradské fakultní nemocnice Ludomír Brož.

Pátek 20. dubna 2007:

V 15:39 v pátek odpoledne byla nymburská záchranná služba přivolána k otřesnému případu. Na nymburském hlavním nádraží hořel muž. Těžce popálen byl na polovině svého těla. Vrtulníkem byl převezen  do Vinohradské nemocnice, uvedla pro server nova.cz mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová.

Záchranná služba nejprve uvedla, že se muž polil benzínem. Podle posledních informací se však hořlavina na oblečení muže nepotvrdila, uvedl Ladislav Křivan, tiskový mluvčí středočeských hasičů.

Muž byl totiž v silně podnapilém stavu. "Šetříme to jako nedbalost, benzín ani jiná hořlavina se na oblečení muže při vyšetřování zatím nepotvrdila," uvedl pro nova.cz Křivan.

Operačnímu středisku událost nahlásil někdo z kolem projíždějícího vlaku. Když záchranáři dorazili na místo, muž už byl uhašen. Na místě zasahovala také policie.

"Třicetiletý muž byl popálen na více než 50 procentech těla. Popáleniny jsou druhého až třetího stupně. Popálen byl hlavně na hlavě, krku, hrudi a horních končetinách," uvedla dále Šeblová.  

Podle mluvčí středočeských policistů Soni Budské v současné době policie případ vyšetřuje a zjišťuje totožnost muže.

"Muž je v současné chvíli na příjmu popáleninové kliniky Fakultní nemonice Královské Vinohrady,"sdělil nova.cz Petr Blažek, provozní náměstek nemocnice.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz