Zpravodajství

Mezinárodní kuplířský gang sedmi lidí z Česka, Ruska, Ukrajiny a Rakouska

Mezinárodní kuplířský gang sedmi lidí z Česka, Ruska, Ukrajiny a Rakouska
Zdroj: TV Nova

Policie zatkla další nebezpečný gang. Sedm lidí, mezi nimiž jsou kromě Čechů také Rusové, Ukrajinci a jeden Rakušan organizovalo na jihu Čech ve velkém obchod se ženami. Celá skupina k nám lákala dívky z bývalého Sovětského svazu na fiktivní práci. U nás pak ženy přišly o pasy a byly nuceny k prostituci.

Policejní razie se chystala půl roku. Akce proběhla hned na několika místech na jihu Čech: v Dolním Dvořišti, Řasnici a České Velenici. Souběžně s tím byl v Praze zatčen i hlavní organizátor gangu. Je jím muž pocházející z Ruské federace.

Policie u hlavního organizátora zjistila, že se v Česku zdržuje od roku 2002, kdy páchal podobnou trestnou činnost. Okamžitě po razii soud uvalil na šest osob ze sedmi vyšetřovací vazbu.

"V Rusku náborovali dívky pro práci uklízeček či pokojských. Po příjezdu dívky nutili k provozování prostituce v nočních erotických klubech, které pachatelům buď patřily, a nebo je provozovali," řekla mluvčí útvaru organizovaného zločinu Blanka Kosinová.

V letošním roce se jedná už o několikátou akci proti kuplířům. V nich jako pachatelé velmi často figurují občané bývalého Sovětského svazu a jejich oběti z Ruska a Ukrajiny. Scénaře jsou vždy podobné: "Prostitucí měly dívky splácet organizátorům fiktivní dluhy vzniklé se zařizováním víz," řekla Kosinová.

Policisté budou nyní zkoumat i to, jak dlouho celý gang na našem území působil a kolik si skupina prodejem dívek vydělala.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz