Zpravodajství

Sjezd praktických lékařů provázely dramatické momenty

Dnešní celostátní jednání praktických lékařů bylo podle očekávání velmi bouřlivé. V jeho svazu vznikla před měsícem frakce nespokojených praktiků a ti dnes prosadili hlasování o důvěře vedení. To si svoji pozici ale udrželo.

Jednání praktických lékařů probíhalo za zavřenými dveřmi. Hlasování o důvěře vedení Sdružení neprobíhalo tajně, jak si ti nespokojení přáli. Ze 150 delegátů zvedlo pro současné vedení ruku 109.

Nejednotnost lékařů se ukázala už během protestů v únoru a březnu. Část byla nespokojena s tím, že vedení Sdružení podle nich neprosadilo vyšší úhrady za zdravotní péči od pojišťoven.

Na jednom se obě skupiny shodují. A to na tom, že prý existuje reálná hrozba, že praktických lékařů bude brzy kritický nedostatek. Na adresu vedení sdružení dnes znovu padlo i obvinění z korupce kvůli tomu, že sídlí v budově jedné farmaceutické firmy.

Nespokojení členové sdružení praktických lékařů dnešní konferenci během pár dní vyhodnotí a až poté se rozhodnou, jestli budou pokračovat v protestech a jakou by měly případně podobu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.