Zpravodajství

V Praze okradli invalidního člověka

V Praze okradli invalidního člověka
Zdroj: TV Nova

Policie řeší další případ okradení invalidního člověka. Tentokrát v Praze. Neznámý zloděj sledoval vozíčkáře až k jeho bydlišti. V chodbě ho pak napadl a vzal mu peníze. Národní rada osob se zdravotním postižením teď vyzývá poslance, aby co nejdříve zpřísnili tresty pro takovéto pachatele.

Oldřich Štěpán se vracel z pošty se 6 tisíci korunami. Ve chvíli, kdy si přivolal výtah, přiskočil asi dvacetiletý mladík. Začal mu vytrhávat z kapsy peněženku.

Ve chvíli kdy utíkal s lupem v kapse napadl ještě kolemjdoucí ženu, strhla se potyčka začali se přetahovat o kabelku. Pětaosmdesátiletá žena, která měla u sebe desítky tisíc, se ale ubránila. O přepadení nechce mluvit, aby se jí zloděj nepomstil.

Postižení poslední útok považují za alarmující. K přepadení totiž došlo v domě, kde bydlí i předseda Národní rady zdravotně postižených Václav Krása.

Podle Národní rady se postižení začínají bát vycházet ven a to jim přitom ministr vnitra Langer slíbil pomoc. Ministr údajně uložil vedení policie, aby těmto případům věnovala zvýšenou pozornost.

Navíc se postiženým nelíbí, že slíbené zpřísnění trestů pro pachatele, kteří přepadnou postiženého, má platit až od roku 2009. Prý existují nástroje, jak to urychlit.

Rychlost přijetí zpřísnění trestů prý bude podle Národní rady osob se zdravotním postižením jasným důkazem toho, jak to politici s postiženými skutečně myslí.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz