Zpravodajství

Poslanci budou platit daň z tloušťky

Rumunské poslance, kteří se dávají zvát na příliš mnoho obědů, čeká nepříjemná povinnost: budou zřejmě muset platit zvláštní daň. Ne všichni - jen ti, kteří během volebního období přiberou o více než 50 kg.

Šéf opoziční Strany za velké Rumunsko Corneliu Bichinet představil tento plán poté, co si povšiml, jak se jeho kolegové dávají zvát na nekonečné obědy a přibírají jedno kilo za druhým. Proto nyní přišel s návrhem, který tomu má zamezit. Každý poslanec či poslankyně se na začátku volebního období musí nechat zvážit, podruhé si potom povinně stoupne na váhu na jeho konci. Ti, kdo přibrali víc než 50 kilo, budou musel platit pokutu.

"Voliči, kteří často sami nemají pořádně co jíst a vydělávají jen velmi málo, nechtějí, aby za ně rozhodovali otylí poslanci, kteří zneužívají svého postavení, aby se zadarmo najedli. Stačí porovnat fotografie a je jasné, že většina z poslanců je při nástupu do funkce vysloveně hubená, zatímco parlament opouštějí blahobytní tlouštíci. A proto tvrdím, že poslanci, kteří přiberou víc než 50 kilogramů, by měli být potrestáni!" tvrdí Bichinet.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz