Zpravodajství

V kladenském akvaparku utonul chlapec ze Zimbabwe

V kladenském akvaparku utonul chlapec ze Zimbabwe

Středočeští záchranáři dnes po poledni zasahovali u tonoucího chlapce v aquaparku na Kladně. Ani po hodině oživování se však chlapce nepodařilo zachránit. Lékař konstatoval smrt. Serveru nova.cz to dnes řekla mluvčí středočeské záchranné služby Nina Šeblová. Podle informací serveru nova.cz zvažuje vedení města Kladno výměnu nebezpečné atrakce.


Devět minut po jedné hodině odpolení byla přijata na operační středisko výzva k výjezdu. V Aquaparku v Kladně bylo nahlášeno tonutí chlapce.

Do přijezdu záchranné služby svědci prováděli resuscitaci. Když posádka dorazila na místo, převzala oživování a pokračovala v život zachraňujícich úkonech.

Záchranáři resuscitovali chlapce bezmála hodinu, ale bohužel se nepodařilo obnovit jeho základní životní funkce. Lékař byl nucen konstatovat pacientovu smrt. Na místě byla i Policie ČR.

Zdroj: TV Nova

„Chlapec byl na místě se skupinou lidí. Letos je to první případ utonutí. Od provozu aquaparku od roku 2004 se jedná už o druhý případ," řekl serveru nova.cz ředitel kladenského aquaparku Lukáš Kubica.

Podle něj s největší pravděpodobností došlo k momentu selhání v průběhu plavby chlapce. Přesnou příčinu ale nedokázal odhadnout a celý případ nyní šetří policie.

"Jednalo se o šestnáctiletého chlapce ze Zimbabwe, který jak bylo zjištěno kamerou v akvaparku, projel toboganem a už se nevynořil z vody. Bude provedena pitva k určení příčiny smrti," řekla serveru nova.cz mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

"Po této tragické události město zvažuje, že atrakci vymění za jinou," řekla serveru nova.cz mluvčí magistrátu města Kladno Petra Kučerová.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz