Zpravodajství

V centru Prahy se dnes střílelo! Zloděj stále uniká

V centru Prahy se dnes střílelo! Zloděj stále uniká
Zdroj: TV Nova

V pražské Jindřiššké ulicie se dnes krátce po 13:30 hodině střílelo. Policista použil zbraň k zastavení zloděje, který na něj najížděl autem. "Chtěl odradit řidiče vozu od útoku na svoji osobu," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Iva Knolová. Střelba způsobila lehké zranění kolemjdoucímu chodci.

K události došlo při zásahu členů "Kapsa týmu", kteří byli u krádeže na Ovocném trhu. Dva cizinci zde ukradli ženě kabelku a poté se dali na útěk.

Unikali Nekázankou směrem k Jindřišské ulici. Během pronásledování byl jeden z podezřelých zadržen. Přibližně padesátiletý muž měl u sebe odcizenou dámskou kabelku. "Dopadený cizinec je arabské národnosti. Nyní je na výslechu u policie za přítomnosti tlumočníka," řekla serveru nova.cz Knolová.

Jeho komplic, podle policistů také cizí národnosti, pokračoval v útěku do Jindřišské ulice, kde měl zaparkované osobní auto značky Peugeot. Mluvčí pražské policie zatím neupřesnila barvu, ani poznávací značku auta. 

"Podezřelý zde do vozidla nasedl a vzápětí se pokusil ohrozit jednoho ze svých pronásledovatelů. Najížděl vozidlem na zakročujícího policistu," řekla Knolová. Policista použil služební zbraň, aby odvrátil útok na svoji osobu a zamezil útěku podezřelého.

Střela, která zasáhl kapotu vozidla se však odrazila a zasáhla kolemjdoucího chodce do holeně nohy, způsobila mu lehké zranění. Zraněný muž byl ošetřen záchrannou službou.

Podezřelý muž z místa události ujel. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání. "V tuto chvíli máme nastavené opatření, která mají zajistit dopadení pachatele v co nejkratším čase," řekla serveru nova.cz Knolová.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz