Zpravodajství

Inspekce zakázala prodej plesnivé limonády

Na pultech obchodů se objevil další výrobek, který neodpovídá normě. Tentokrát je to dětský ovocný nápoj. Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila (SZPI), že nápoj je plesnivý. Ihned proto jeho prodej zakázala.

Matka zakoupila svým dětem lahev ovocného nápoje Pipo s příchutí pomeranč-nektarinka. Chtěla jim prý udělat radost. Málem ale jim ale přivodila velké zdravotní potíže. "Když jsme to otevřeli tak to strašně smrdělo," říká žena. Z lahvičky se linul silný chemický zápach.

Nápoj jsme předali inspektorům Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Ti provedli laboratorní analýzu. V láhvi byla plísňová kolonie. Plíseň způsobuje rozklad konzervačních látek a vzniká pentadien, který je senzodicky nepříjemný. Lidově řečeno zapáchá.

Inspektoři proto okamžitě zakázali prodej nápoje s datem spotřeby do 9. května 2007. Lahvičky, které už jsou na pultech musí být staženy z prodeje. Zásilka nápoje je nyní ve skladě a čeká se, až si ho výrobce odveze.

Nápoj Pipo pochází ze Slovenska. V Čechách ho ale stáčí Frýdecko-Místecká firma Ekomilk. "Pan ředitel s vámi nechce mluvit. Řekli mi, že vás nemám pouštět a jestli nepřestanete natáčet, tak zavolá policii," reagovalo vedení firmy. Podle obchodníka už ale výrobce chybu připustil. Plíseň se prý mohla do nápoje dostat kvůli závadě na výrobní lince.

Inspekce už zahájila správní řízení s výrobcem nápoje. Slovenská firma se už nechala slyšet, že stáčírnu vybuduje přímo ve svém závodě aby zabránila podobným případům.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz