Zpravodajství

Divoká jízda motorkářů vadí lidem ve městech

Divoká jízda motorkářů vadí lidem ve městech
Zdroj: TV Nova

Obyvatelé Hořic ve východních Čechách se zlobí kvůli motorkářům. Ti v posledních dnech ve městě a okolí za plného provozu zkoušejí, jak rychle dovedou na svých strojích jet. Právě Hořicemi totiž vede známý závodní okruh "300 zatáček Gustava Havla".

Silniční okruh v Hořicích. Závody se tady jezdí přes čtyřicet let. V posledních dnech se ale stává také rejdištěm bezohledných motorkářů, kteří tu závodí s časem. Problém ale je, že to vše se děje za plného provozu. Část okruhu přitom vede městem a ani tady motorkáři nezpomalují. Lidé sepisují petice a neustále si stěžují. Zatím to ale moc nepomáhá.

Hlídkující městští strážníci okruh denně několikrát projíždějí. Autoklub společně se starostou požádali nyní o pomoc i krajskou policii. Sami policisté přiznávají, že zastavit nebo dohonit motorkáře je velký problém, přestože mají silné stroje.

Poznávací značky mají vozy často zakryté, policisté nemají šanci zjistit řidiče. Ti si z nich proto nic nedělají. Podobných silnic, kde motorkáři testují své umění, je v České republice několik. Asi vůbec nejznámější je ale silnice mezi Liběchovem a Dubou na Kokořínsku, vyhlášená svými serpentinami.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz