Zpravodajství

Divoká jízda motorkářů vadí lidem ve městech

Divoká jízda motorkářů vadí lidem ve městech
Zdroj: TV Nova

Obyvatelé Hořic ve východních Čechách se zlobí kvůli motorkářům. Ti v posledních dnech ve městě a okolí za plného provozu zkoušejí, jak rychle dovedou na svých strojích jet. Právě Hořicemi totiž vede známý závodní okruh "300 zatáček Gustava Havla".

Silniční okruh v Hořicích. Závody se tady jezdí přes čtyřicet let. V posledních dnech se ale stává také rejdištěm bezohledných motorkářů, kteří tu závodí s časem. Problém ale je, že to vše se děje za plného provozu. Část okruhu přitom vede městem a ani tady motorkáři nezpomalují. Lidé sepisují petice a neustále si stěžují. Zatím to ale moc nepomáhá.

Hlídkující městští strážníci okruh denně několikrát projíždějí. Autoklub společně se starostou požádali nyní o pomoc i krajskou policii. Sami policisté přiznávají, že zastavit nebo dohonit motorkáře je velký problém, přestože mají silné stroje.

Poznávací značky mají vozy často zakryté, policisté nemají šanci zjistit řidiče. Ti si z nich proto nic nedělají. Podobných silnic, kde motorkáři testují své umění, je v České republice několik. Asi vůbec nejznámější je ale silnice mezi Liběchovem a Dubou na Kokořínsku, vyhlášená svými serpentinami.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz