Zpravodajství

Spor o popelnice v Netolicích hrozí soudem

Spor o popelnice v Netolicích hrozí soudem
Zdroj: TV Nova

Do ostrého sporu s obyvateli jedné ulice se dostalo vedení radnice v Netolicích. Technické služby tam totiž koupily nový vůz, který však ulicí neprojede. Město nyní po lidech požaduje, aby popelnice odtáhli a to několik desítek metrů do míst, kam se auto dostane. Jenže v ulici bydlí především starší a invalidní lidé.

Lidé z Koželužské ulice teď musejí každou středu kutálet přeplněné popelnice. Na některé z nich čeká i 80 metrů. Jenže ne každému to věk a zdraví dovolí. Například pan Hamr je invalidní důchodce.

Důvodem je velký popelářský vůz. Je širší, než ten starý a do ulice se jednoduše nevejde. Úřad teď přišel se dvěma návrhy, které mají situaci řešit. Ani jeden prý ale není pro obyvatele schůdný.

"Nabídnul nám buď popelnici na kolečkách, což pro mě nic neřeší, nebo vozíček na popelnice," říkají obyvatelé. Lidi z Koželužské ulice proto přišli na radnici s vlastním řešením. Požadují úřadem placené pomocníky.

Pracovní četa při městském úřadu by popelnice, kterých jsou v počtu 4 až 5 do týdne, odvezla na místo, odkud je popelářský vůz bude schopný odvést.

Jenže s tím radnice nesouhlasí. Podle ní by to prý mohl chtít každý. Navíc by údajně příliš vzrostly náklady na odvoz odpadů. "Asi by na nás přišli všichni lidé ve městě, jestli jim můžeme popovážet popelnice," říká město.

Obyvatelé Koželužské ulice nevylučují, že osloví právníka a začnou se s městským úřadem kvůli popelnicím soudit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz