Zpravodajství

Spor o popelnice v Netolicích hrozí soudem

Spor o popelnice v Netolicích hrozí soudem
Zdroj: TV Nova

Do ostrého sporu s obyvateli jedné ulice se dostalo vedení radnice v Netolicích. Technické služby tam totiž koupily nový vůz, který však ulicí neprojede. Město nyní po lidech požaduje, aby popelnice odtáhli a to několik desítek metrů do míst, kam se auto dostane. Jenže v ulici bydlí především starší a invalidní lidé.

Lidé z Koželužské ulice teď musejí každou středu kutálet přeplněné popelnice. Na některé z nich čeká i 80 metrů. Jenže ne každému to věk a zdraví dovolí. Například pan Hamr je invalidní důchodce.

Důvodem je velký popelářský vůz. Je širší, než ten starý a do ulice se jednoduše nevejde. Úřad teď přišel se dvěma návrhy, které mají situaci řešit. Ani jeden prý ale není pro obyvatele schůdný.

"Nabídnul nám buď popelnici na kolečkách, což pro mě nic neřeší, nebo vozíček na popelnice," říkají obyvatelé. Lidi z Koželužské ulice proto přišli na radnici s vlastním řešením. Požadují úřadem placené pomocníky.

Pracovní četa při městském úřadu by popelnice, kterých jsou v počtu 4 až 5 do týdne, odvezla na místo, odkud je popelářský vůz bude schopný odvést.

Jenže s tím radnice nesouhlasí. Podle ní by to prý mohl chtít každý. Navíc by údajně příliš vzrostly náklady na odvoz odpadů. "Asi by na nás přišli všichni lidé ve městě, jestli jim můžeme popovážet popelnice," říká město.

Obyvatelé Koželužské ulice nevylučují, že osloví právníka a začnou se s městským úřadem kvůli popelnicím soudit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz