Zpravodajství

Když se spánku nedaří

Když se spánku nedaří
Zdroj: TV Nova

Dobrý den, je mi 44 let, jsem rozvedená, žiji s 15letou dcerou. Přítele mám, vídám se s ním asi 3x týdně. Trápí mě nespavost a depresivní stavy, asi od začátku prosince. Kvůli každé maličkosti se mi chce plakat. Spím asi 4-5 hodin denně. Můžete mi, prosím, poradit, jak se zbavit nespavosti a depresí? Maruška

Maruško, nespavost a stres jdou spolu ruku v ruce. Nevím, z čeho pramení vaše deprese, mohou to být problémy s dcerou, přítelem, neklape vám to v práci... a co blížící se klimakterium, to by také mohl být důvod vaší plačtivosti, nespavosti a špatných nálad. Možností je mnoho a je třeba se zamyslet, co vás tíží a kvůli čemu nemůžete spát. Pokud to teda není nespavost z lásky, tu zahánět bylinkovými čaji by snad byl hřích. Doporučuji udělat inventuru problémů a trápení a potom je začít svižně řešit. S otázkami přechodu vám nejlépe pomůže váš gynekolog.

 

Doporučila bych vám naučit se relaxovat. Sama vychováváte dospívající dceru, což znamená, že vás v minulosti osud nešetřil a jistě jste si prošla stresujícími obdobími. Umět si dobře „zarelaxovat", to je někdy víc než tisíc odborníků nebo léků. Najděte si ten svůj způsob, věřte mi, že po aerobiku spím, jako když mě do vody hodí. Doporučuji vyzkoušet také aromaterapii, homeopatii nebo bylinné čaje. Možná by vám mohla pomoct kniha Jána Praška s názvem „Nespavost: zvládání nespavosti" anebo „Jak se zbavit napětí, stresu a úzkosti". Je to lepší než pohádka na dobrou noc. Přeji sladké a hlavně bezstarostné snění.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz