Zpravodajství

OBRAZEM: V jeskyni ležela mrtvola

OBRAZEM: V jeskyni ležela mrtvola
Zdroj: HZS

Výjezd se smutným koncem zažili v neděli večer pražští hasiči. Kolem osmé hodiny vyprostili v proseckém jeskynním labyrintu tělo mrtvého člověka. Našemu serveru to sdělil mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Zdroj: HZS

"Hasiči měli při hledání v jeskyni ztížené podmínky," uvedl Pernica s tím, že se museli plazit po kolenou. "Úzký koridor měřil zhruba 200 metrů," upřesnil Pernica. Akce hasičů podle něj trvala tři hodiny. Osobu v jeskyni se však hasičům a policistům zachránit nepodařilo.

Zdroj: HZS

"V jeskyni ležel mrtvý muž neznámé totožnosti," sdělila našemu serveru pražská policejní mluvčí Eva Miklíková. Podle ní měl muž na sobě maskáče a černé kanady. "Měřil zhruba 180 centimetrů," upřesnila Miklíková. Podle ní měl muž poraněnou hlavu. Policisté proto nevylučují cizí zavinění. Nyní čekají na výsledky pitvy.

Zdroj: TV Nova

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz