Zpravodajství

České výrobky už nebudou KLASA

České výrobky už nebudou KLASA

Značka Klasa už pravděpodobně nebude označovat kvalitní a výhradně české potraviny. V květnu totiž začnou pro její udělování platit nová pravidla. A ta umožní, aby značku Klasa získal i zahraniční výrobek.

Značka Klasa se pro mnohé stala synonymem pro kvalitní české potraviny. To už ale zřejmě nebude trvat dlouho. V květnu totiž začnou platit nová pravidla, podle kterých se už Klasa nebude udělovat výhradně českým výrobkům. Označením se tak budou moci pyšnit i potraviny zahraniční.

Firmám, jejichž výrobky značku Klasa mají, se to vůbec nelíbí. Klasa by prý měla podporovat pouze české potraviny.

Pravidla pro udělování Klasy musí ministerstvo zemědělství změnit kvůli legislativě Evropské unie. Ta totiž zakazuje preferovat při výběru výrobků k ocenění domácí produkci. Za nedodržení mohou České republice hrozit i sankce.

Státní zemědělský intervenční fond, který Klasu spravuje, už je na změnu připraven. Slogan Z darů naší země například změnil na Kupujte to nejlepší pro své nejbližší.

Značku Klasa v současné době používá téměř čtrnáct set potravinových výrobků od 200 českých firem.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz