Zpravodajství

Zloději ukradli hroznýše královského ve škole

Zloději ukradli hroznýše královského ve škole
Zdroj: TV Nova

Krádež, která v našich zemích není zase až tak častá, řeší policisté v Poděbradech. O víkendu místní základní školu navštívil zloděj. Jenže neztratily se ani televize ani počítače. Ze školy zmizel živý dvou a půl metrový hroznýš královský.

"Byl to hroznýš královský, jmenoval se Adam, takovej miláček všech dětí," říká vychovatel Josef Šimáně.

Takhle už jen vzpomíná na Adama jeden z vychovatelů školního kroužku mladých přírodovědců. Hroznýš byl prý nejoblíbenější zvíře, které ve škole chovají. Děti si s ním hrály. Nikdy nikomu nic neudělal.

Zvířat a především hadů tady chovají několik. Například stejně staré samice hroznýše Petry si ale nikdo nevšiml. Snad proto, že oproti Adamovi je mnohem méně ochočená.

Pachatel nebo možná pachatelé se do školy dostali přes střechu. Vykopli toto okénko a už se mohli pohybovat mezi terárii.

Zloděj šel na jisto jen pro hroznýše. Prošel okolo učebny plné počítačů, mohl si odnést i televizi nebo další vybavení školy. Nic z toho ale nezmizelo. Vychovatelé z přírodovědného kroužku už nevěří, že by se Adam našel. Shání teď peníze, aby si za něj mohli pořídit náhradu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz