Zpravodajství

Plzeň žije filmovým festivalem

Plzeň žije filmovým festivalem

Tisíce kilometrů a desítky hodin filmů - tak to bude do konce týdne vypadat v Plzni. Večer tam totiž začal filmový festival Finále. Diváky čeká i jedna skutečná rarita - nejmenší kinosál v celé republice.

O přízeň poroty se utká 20 soutěžních celovečerních filmů a 28 dokumentů. O zlatého ledňáčka budou soupeřit i filmy Obsluhoval jsem anglického krále a Bestiář, jejichž koproducentem je naše televize.

Filmy se promítají v pěti sálech denně od 11 hodin do půlnoci. Vstupenky na jednotlivé projekce mizí rychlostí blesku, a tak je nutné postupně přidávat další projekce.

"Včera to bylo něco kolem 15 tisíc vstupenek, takže prodej stoupá a vlastně dneska ticketingy jsou úplně zavařený," říká produkční festivalu.

Celovečerní filmy bude hodnotit porota, kterou vede Iva Janžurová. Hrozně se těším, že uvidím krásný filmy, a když nebudou krásný úplně, tak určitě si v každém něco najdu," říká Janžurová.

Diváky čekají i kuriozní projekce v improvizovaném sále. To je nejmenší kino v republice, je to pro šest lidí k sezení a pro šest lidí k stání.

Festival potrvá do neděle, jména vítězných filmů ale budou jasná už v sobotu večer.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz