Zpravodajství

Sprejeři ničí rychlovlaky Pendolino

Sprejeři ničí rychlovlaky Pendolino
Zdroj: TV Nova

Sprejeři mají nový cíl - Pendolino. Posprejováním rychlovlaku si zřejmě získávají respekt mezi ostatními. Dráhy tedy musí hlídat své vlaky doslova ve dne v noci.

Zanechat na rychlovlaku svou značku je prý teď pro sprejery velká výzva. Komu se to povede - čeká ho prý velké uznání od vyznavačů zvláštního adrenalinu.

Sprejeři se proto chtějí zaměřit na depa. Většina z nich ale podle všeho narazí ještě dřív, než se o postříkání věcí sprejem pokusí. Depa jsou totiž hlídána kamerovým systémem s čidly pohybu. Přesvědčila se o tom i trojice mladých lidí, kteří v noci na dnešek přelezli plot areálu. Během několika minut byli lapeni ochrankou objektu se strážníky městské policie.

České dráhy vynaloží na odstraňování nápisů statisíce. Různé kliky háky navíc vadí i cestujícím.

Případné uznání od ostatních sprejerů ale může vystřídat tvrdá realita. Ten, kdo bude při adrenalinové akci dopaden, může počítat až s jednoletým vězením a zaplacením všech škod.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz