Zpravodajství

I kvůli Husově soše odvolali ředitele

Rada Prahy v úterý odvolala ředitele městské galerie Karla Srpa. Podle radních odhalila kontrola v galerii několik smluv, které právě Srp jako zástupce galerie uzavřel nestandardním způsobem. Tou poslední byla smlouva na rekonstrukci sochy Jana Husa na Staroměstském náměstí.

Srp se hájí tím, že postupoval podle plánu schváleného památkáři.
Lešením zahalená by měla být podle uzavřené smlouvy plastika Mistra Jana Husa příští tři roky. A právě to se současným radním na smlouvě, kterou uzavíral ředitel národní galerie Srp se soukromou firmou od začátku nelíbilo.

Když ředitel Srp ignoroval i interní sdělení radního, přišel od magistrátu zásadní krok. Srp si musí balit kufry, byl odvolán.

Kontrola v pražské galerii navíc odhalila podle našich informací nesrovnalosti i při podepisování dalších smluv se soukromými firmami. Pochybení jsou u nich podobná jako u smlouvy o restaurování plastiky Mistra Jana Husa.

Praha vyhlásí v nejbližší době výběrové řízení na ředitele městské galerie. Jeho jméno bychom měli znát do dvou měsíců.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz