Zpravodajství

Podezření: z ÚOOZ se stává líheň pro pomocníky zločinců

Podezření: z ÚOOZ se stává líheň pro pomocníky zločinců
Zdroj: TV Nova

Ministr vnitra Ivan Langer nařídil prověřit Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Z této policejní složky totiž nedávno odešel detektiv Luděk Žákovec do služeb kontroverzního podnikatele Tomáše Pitra. Přitom byl jedním z těch, kdo Pitra dříve vyšetřoval v souvislosti s vraždou Františka Mrázka. Langer se snaží zjistit, jestli v útvaru nejsou i další policisté, kteří by mohli takto přeběhnout.

O podnikatele Tomáše Pitra se policie zajímá už dlouho. O to větší zděšení zavládlo, když vyšlo najevo, že zaměstnal bývalého elitního detektiva Žákovce disponujícího citlivými informacemi. Navíc se objevilo podezření, že spolu měli dobré vztahy i v době, kdy Žákovec Pitra vyšetřoval.

V tisku Žákovec odchod od policie vysvětlil jen finančními důvody. Případný střet zájmů odmítá i Pitr.

Podle ministra vnitra jde ale o velmi vážnou věc, pokud elitní policista podobným způsobem změní své působiště.

Langer vše prověří

"Uložil jsem náměstkovi policejního prezidia., aby s ředitelem ÚOOZ projednal, zda se jedná jen o ojedinělý případ nebo zda existuje riziko, že by jich mohlo být víc," uvedl pro TV Nova Langer.

Prověření tohoto speciálního policejního útvaru schvalují Langerovi i další politici. "Na jeho místě bych postupoval stejně, opatrnosti není nikdy dost," uvedl poslanec Pavel Severa.

Šéf sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby navíc dnes přišel s podezřením, že někteří policisté z útvaru mohou být napojeni na organizovaný zločin.

Ta podezření jsou konkrétní, ale musíme vyčkat zprávy ministra vnitra. Případ Žákovce podezření o napojení na organizovaný zločin spíše potvrzuje než vyvrací," řekl TV Nova poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Ministr vnitra slíbil, že pokud se zjistí v útvaru jakékoliv nepravosti, bude postupovat přísně.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz