Zpravodajství

Záhada: muž měl prý obraz od Kandinského, dílo zmizelo

Záhada: muž měl prý obraz od Kandinského, dílo zmizelo

Velmi zvláštní případ zaměstnává klatovské policisty. Obrátil se na ně sedmačtyřicetiletý cizinec, který tvrdí, že v domě, který prodala jeho exmanželka, byl nesmírně vzácný obraz Vasilije Kandinského. Cení si ho na 30 milionů korun. Nemá ale ani jediný důkaz o jeho existenci.

Zdroj: TV Nova

Obrazy Vasilije Kandinského patří k nejdražším na světě. Jeden údajně získal několikrát vyhoštěný, nezaměstnaný Valerij Damaškan od otce, mělo jít o součást německé válečné kořisti. Ukryl ho v domě, kde žil s manželkou, ta ale objekt po rozvodu asi před rokem prodala.

Nový majitel prý se starým harampádím vyhodil i cenný obraz, který byl zabalený v hadrech a schovaný za kredencí. Odpad z Klatov se vozí do Štěpánovic, je to jako okresní skládka. Na místě odpad rozhrnuje buldozer.

Na skládku přijedou denně desítky aut s odpadem. Trosky obrazu nemá nikdo šanci najít. Navíc ani není jisté, že Damaškan mluví pravdu. Nikdo totiž nevěří, že tam zůstal obraz tak velké hodnoty.

Podle našich informací nebyl muž schopen obraz popsat, nezná jeho rozměry ani název. Policisté prověřují existenci obrazu a jakým způsobem byl převezen do republiky. Jasno tedy přinese až další vyšetřování, je ale možné, že se muž chce oplétačkami s policií jen pomstít exmanželce za prodej domu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz