Zpravodajství

V Praze je na 1. května hlášeno deset veřejných shromáždění

V Praze je na 1. května hlášeno deset veřejných shromáždění
Zdroj: TV Nova

Členové hnutí Národní sjednocení a Vlastenecká fronta chystají na úterý 1. května pochod Prahou. Akce má začít v jednu hodinu po poledni na Střeleckém ostrově a skončit má před americkým velvyslanectvím. Podle dostupných informací, které zveřejnilo hnutí Národní sjednocení, je cílem veřejného shromáždění „připomenout si památku skutečných bojovníků proti levicovému terorismu". Policie je ve střehu. V Praze se má tento den podle informací serveru nova.cz uskutečnit deset různých veřejných shromáždění.

Policie nyní analyzuje přehled akcí, které jsou v Praze na 1. května hlášeny. „Zatím vyhodnocujeme informace o veškerých shromážděních, které se v Praze 1. května plánují. Přesný plán nasazení zatím není znám," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Vedle pochodu extremistů je podle informací serveru nova.cz v Praze na 1. května ohlášeno celkem 10 veřejných shromáždění. Pořadatelé na nich očekávají až 12440 účastníků. „Všechny nahlášené akce magistrát povolil," řekl serveru nova.cz mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Komunisté budou na Staroměstském náměstí a na Výstavišti. Mítink ODS bude na Petříně u stanic lanovky. Na Letenské pláni bude protest proti působení komunistů. Na třech místech - Kampě, náměstí Kinských a Petříně - jsou ohlášeny připomínkové akce.

Připravujeme další informace.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz