Zpravodajství

V Praze je na 1. května hlášeno deset veřejných shromáždění

V Praze je na 1. května hlášeno deset veřejných shromáždění
Zdroj: TV Nova

Členové hnutí Národní sjednocení a Vlastenecká fronta chystají na úterý 1. května pochod Prahou. Akce má začít v jednu hodinu po poledni na Střeleckém ostrově a skončit má před americkým velvyslanectvím. Podle dostupných informací, které zveřejnilo hnutí Národní sjednocení, je cílem veřejného shromáždění „připomenout si památku skutečných bojovníků proti levicovému terorismu". Policie je ve střehu. V Praze se má tento den podle informací serveru nova.cz uskutečnit deset různých veřejných shromáždění.

Policie nyní analyzuje přehled akcí, které jsou v Praze na 1. května hlášeny. „Zatím vyhodnocujeme informace o veškerých shromážděních, které se v Praze 1. května plánují. Přesný plán nasazení zatím není znám," řekla serveru nova.cz mluvčí pražské policie Iva Knolová.

Vedle pochodu extremistů je podle informací serveru nova.cz v Praze na 1. května ohlášeno celkem 10 veřejných shromáždění. Pořadatelé na nich očekávají až 12440 účastníků. „Všechny nahlášené akce magistrát povolil," řekl serveru nova.cz mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Komunisté budou na Staroměstském náměstí a na Výstavišti. Mítink ODS bude na Petříně u stanic lanovky. Na Letenské pláni bude protest proti působení komunistů. Na třech místech - Kampě, náměstí Kinských a Petříně - jsou ohlášeny připomínkové akce.

Připravujeme další informace.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz