Zpravodajství

Popálený muž je stále v ohrožení života

Popálený muž je stále v ohrožení života
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Už šestý den je popálený muž z Nymburka napojen na umělou plicní ventilaci. Policie zatím nedokáže přesně říci příčinu tragické události, ke které došlo v pátek 20. dubna na nádraží v Nymburce. Policie vyčkává na svolení ošetřujících lékařů k výslechu poškozeného.

Muž měl popáleniny na horní polovině těla ve více než 50 procentech povrchu kůže. „Zůstává napojen na umělou plicní ventilaci Provádějí se první operační výkony, tzn. odstraňování mrtvé spálené kůže. Stále je však v bezprostředním ohrožení života," řekl dnes serveru nova.cz Ludomír Brož z kliniky popálenin vinohradské nemocnice v Praze.

Brož dodal, že doba léčby je u každého individuální, a proto není možné uvést bližší termín případného zotavení popáleného muže. Důvod vzplanutí muže bude možné s větší jistotou určit až po výslechu poškozeného. V současné době to právě kvůli jeho zdravotnímu stavu není možné.

„Policie nyní čeká na možnost provedení výslechů poškozeného po svolení ošetřujících lékařů," řekla serveru nova.cz mluvčí nymburské policie Zuzana Tuzarová.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz