Zpravodajství

Policie tento týden kontroluje řidiče v celém Česku

Policie tento týden kontroluje řidiče v celém Česku
Zdroj: TV Nova

V týdnu od 23. do 29. dubna 2007 se Česká republika připojuje k aktivitám v souvislosti s 1. globálním týdnem bezpečnosti silničního provozu. O chystaných dopravních kontrolách informoval jako první náš internetový server nova.cz.

"Jedná se o kampaň, kterou poprvé vyhlásila a také nazvala  OSN na základě akce Týden bezpečnosti na silnicích (23. - 29. 4. 2007), kterou pořádají - letos již popáté - ve 26 zemích EU evropské národní společnosti Červeného kříže," řekla serveru nova.cz mluvčí ostravské policie Soňa Štětínská.

Důležitost řešení problémů v dopravě zdůraznilo v prosinci 2005 Valné shromáždění OSN mimo jiné rezolucí o nutnosti posílení bezpečnosti na silnicích.

Cílem 1. globálního týdne je upozornit na rostoucí problém nehodovosti a následných důsledků. V České republice se do aktivit zapojila řada ministerstev, nevládní i mezinárodní organizace.

Zástupci Policie ČR v této souvislosti zahájili spolupráci s ministerstvem dopravy - Besipem. Podle informací serveru nova.cz získali především pro mladé účastníky silničního provozu materiály zaměřující se na téma viditelnosti na silnicích (pro chodce a cyklisty), zádržných systémů a bezpečného pohybu dětí v silničním provozu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz