Zpravodajství

ČSSD metá blesky kvůli popřené Kubiceho zprávě

ČSSD metá blesky kvůli popřené Kubiceho zprávě
Zdroj: TV Nova

Sociální demokraté vyzvali premiéra Topolánka, aby kvůli Kubiceho aféře ihned odvolal z vlády ministra vnitra Ivana Langera. Zároveň požadují potrestání detektivů z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. A to kvůli tomu, že včera vrchní státní zastupitelství popřelo závěry Kubiceho zprávy, která se dostala na veřejnost krátce před volbami a hovořila o propojení ČSSD se zločinci. Premiér se ale za Langera postavil.

Špičky ODS a ČSSD si vloni vjely do vlasů kvůli Kubiceho zprávě. Teď se zdá, že vše začíná znovu. To, že Vrchní státní zastupitelství zpochybnilo zprávu elitních detektivů, přimělo ČSSD k ofenzívě.

"Jde o největší ostudu naší demokracie po listopadu 1989. Ministr Langer by měl odstoupit kvůli zorganizování celé věci," říká Jiří Paroubek.

ČSSD je totiž přesvědčena o tom, že si Langer s poslancem Vidímem a šéfem Útvaru pro odhalování organizovanizovaného zločinu Janem Kubicem zprávu vymysleli.

"Ta zpráva byla rychle sepsána za víkend. Vidím ji psal s Kubicem a Langer to řídil," říká David Rath. "To je blábol," odpovídá Jan Vidím.

"ČSSD je směšná, jak neustále říká, že ODS něco objednala. Paroubek má mindrák, že prohrál volby," kontruje Ivan Langer.

Ministr vnitra dodal, že odsoupit v žádném případě nemíní.

"Jak má člověk reagovat na hlouposti? Tím že řekne další hloupost? To je přece hloupost," slovíčkaří Langer.

Mirek Topolánek se ho přitom zastal. "Je velmi schopný, nemám žádný důvod ho odvolávat," hájí svého ministra premiér.

ČSSD dnes ale oznámila, že hodlá na ministra vnitra i policisty z útvaru podat trestní oznámení. Navíc se chce znovu pokusit ve sněmovně prosadit zřízení poslanecké vyšetřovací komise.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Černochová navrhne další pomoc Ukrajině

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) předloží vládě návrh na další pomoc Ukrajině. Řekla to v neděli České televizi. Česko by mohlo poslat pomoc v hodnotě 600 až 700 milionů korun. Ukrajině už poskytlo vojenský materiál za více než 3,5 miliardy korun.

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz