Zpravodajství

Litvínov baví dáma s papouškem

Litvínov má novou atrakci! Na procházkách městem tam můžete potkat dámu s papouškem na rameni. Rubi, jak se pták jmenuje, nejenže neuletí, ale rozdává polibky, zdraví se s kolemjdoucími a prý si i rád zobne třeba párku v rohlíku.

Majitelka papouška říká: "Mám ráda pirátský filmy a mně se vždycky hrozně líbili ti piráti, jak nosili papouška na rameni."

A to se jí splnilo, dá se říct, že chybí už jen páska přes oko a šátek. Jestli Rubíčka, jak se papoušek jmenuje, někdy v ulicích Litvínova potkáte, raději před ním skryjte všechno jídlo. Když se do něčeho pustí, je těžké ho odtrhnout.

Nevěřícné pohledy kolemjdoucích už paní Ivanu nevyvádějí z míry, a když se jí někdo zeptá, jestli papoušek neuletí, zavtipkuje. "Někdy říkám, ne on je přilepený, největší gól je, když se mě ještě zeptají,  jakým lepidlem ho lepím. Tak řeknu, že vteřinovým, a pak jsou zděšení, že se začne hýbat na tom koši," říká majitelka.

Ale když budete mít odvahu, zkuste mu dát pusu. Rubíček polibky rozdává velmi rád.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz