Zpravodajství

Poslední zpověď Řičáře před přijetím do programu na ochranu svědků

Reportér pořadu Na vlastní oči Janek Kroupa získal exkluzivní zpověď architekta Řičáře, který je korunním svědkem v kauze bývalého starosty Budišova Ladislava Péti.

Ten byl spolu s dalšími kumpány obviněn z vydírání a podvodu s penězi z evropských fondů v řádu desítek milionů korun.

Na gang kolem starosty Péti upozornil právě architekt Řičář, který je dnes v programu na ochranu svědků a žije se změněnou identitou na neznámém místě.

Zpověď natočil těšně před tím, než byl do programu přijat, a to jako pojistku pro případ, že by přišel o život.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz