Zpravodajství

Nova se nebude odvolávat proti rozsudku o rozdělování licencí

Nova se nebude odvolávat proti rozsudku o rozdělování licencí

Dnes vypršela lhůta, do kdy se naše televize mohla odvolat proti rozsudku městského soudu, který potvrdil, že rozdělování digitálních licencí nebylo v souladu se zákonem. Televize Nova se proti tomuto verdiktu nebude odvolávat i přesto, že dává zároveň šanci vrátit do hry všechny neúspěšné žadatele o licenci. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ale podala proti rozsudku kasační stížnost.

Jasné ano digitalizaci dnes řeklo vedení televize Nova. Odvolání v podobě kasační stížnosti by totiž znamenalo další zdržení tohoto procesu.

Rozsudek, proti kterému už od dnešního dne není odvolání, dává možnost vrátit do hry o licence i ty neúspěšné žadatele, kteří se ale proti původnímu rozhodnutí rady vůbec neozvali.

Vysílání televize Nova v digitální kvalitě můžete v tuto chvíli sledovat v Praze, Brně, Ostravě a Domažlicích.

Rada RTV na rozhodnutí soudu kasační stížnost podala. Podle jejího názoru to ale v tuto chvíli nemusí nutně znamenat zdržení v rozdělování licencí.

Doporučený rok podle Evropské unie pro ukončování analogového vysílání je 2012. Česká republika by ale celý proces podle odborníků mohla zvládnout dříve.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz