Zpravodajství

ČR požádala o prodloužení Krejčířovy vazby

ČR požádala o prodloužení Krejčířovy vazby
Zdroj: TV Nova

Česká republika dnes oficiálně požádala Jihoafrickou republiku, aby prodloužila pobyt Radovana Krejčíře ve vazbě. Mluvčí ministerstva spravedlnosti Zuzana Kuncová uvedla, že česká strana žádá rovnou i o prodloužení vazby z 18 na 40 dnů.

V této lhůtě má vypracovat žádost o Krejčířovo vydání. O vazbě by měl jihoafrický soud rozhodnout 2. května. Podle České televize jeho právník požádal o propuštění na kauci.

Krejčíře, který dosud pobýval s rodinou na Seychelských ostrovech, zadržela jihoafrická policie minulou sobotu na mezinárodním letišti v Johannesburgu. Přiletěl tam z Madagaskaru pod falešným jménem Egbert Jules Savy z ostrova Madagaskar.

Případné vydání Krejčíře do Česka by se mohlo zkomplikovat, protože jihoafrická vláda pozastavila veškeré vydávání podezřelých osob. Krok jihoafrické vlády nesouvisí s Krejčířem, ale s případem amerických manželů, kteří bojují proti svému vydání do USA.

Krejčíř, který má seychelské občanství, předloni zmizel policistům při domovní prohlídce v luxusní černošické vile jeho manželky. Soud na něj pak vydal mezinárodní zatykač. Jeho manželka Kateřina, která je v Česku stíhána za podílnictví, pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se setkali s Krejčířem a odletěli na Seychelské ostrovy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz