Zpravodajství

Magistrát zaplatí taxikářům

Magistrát zaplatí taxikářům
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Pražskému magistrátu hrozí stotisícová pokuta, rozhodl o ní Obvodní soud pro Prahu 1. Úřad údajně porušoval rozhodnutí o předběžném opatření na stanoviště taxislužby Sedop na Staroměstském náměstí. Pokud magistrát pokutu nezaplatí, mohla by následovat exekuce.

Napjatá atmosféra panovala v minulých měsících na Staroměstském náměstí mezi taxikáři a městskou policií. Magistrát posílal na stanoviště firmy Sedop jednu kontrolu za druhou. A důvod? Taxikáři si účtovali nezákonně 90 Kč za kilometr. Magistrát s nimi za to chtěl rozvázat nájemní smlouvu.

Jenomže to všechno se dělo i v době, kdy na stanoviště na Staroměstském náměstí soud vydal předběžné opatření a potvrdil tak Sedopu právo na užívání štaflů. Magistrát ale podle taxikářů rozhodnutí nedodržoval, a proto podali žalobu, kterou nakonec vyhráli.

Pokud magistrát stotisícovou pokutu nezaplatí, může se stát, že do budovy příjdou exekutoři a začnou zabavovat majetek. Celý spor o lukrativní místo taxislužby se pravděpodobně protáhne. Magistrát pokutu zaplatit nechce.

Aby nepřišli zabavovat exekutoři majetek, úřadu nezbývá než se proti rozhodnutí soudu odvolat. Jenomže než se případem začne soud znovu zabývat, může uběhnout několik měsíců. Taxikáři i přesto udělali ústupek a místo 90 si začali účtovat 28 za km.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz