Zpravodajství

Vodáci mají kvůli suchu problémy

Vodáci mají kvůli suchu problémy

Takzvaně "na suchu" budou zřejmě brzy všichni vodáci. Počasí bez deště způsobilo, že některé řeky už nemají dostatek vody a nejedna vodácká akce tak musela být zrušena.

Zdroj: TV Nova

Redkordní zima i rekordní jaro, tak by se dalo označit počasí, které všem vodákům zkopmlikovalo život. Vzhledem k tomu, že zima byla na sníh slabá, tak v českých a moravských tocích vody příliš není.

Vodácká sezózna je už dávno v plném proudu. Je sice duben, ale v Česku na řekách to vypadá jako v létě.

Pro vodáky je to špatná zpráva a pokud nezaprší, tak pak v nejbližší době lépe nebude.

A jak to podle všecho vypadá na většině našeho území nezparší a nezaprší.

"Slabé děšťové přeháňky by se měly objevit pouze v severní části Moravy a Slezka. Jinak by mělo začít pršet až 4. května," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

Právě počasí už zpusobilo to, že některé vodácké akce spojené s pálením čarodejnic o tomto víkendu nebudou. Komplikace možná čekají i na profesionální kánoisty.

"V nejbližší době čekáme na nominační závody na mistrovstí světa a Evropy 2007. Byli jsme vodohospodáři varováni, právě kde je nebezpečí nedostatku vody," říkají vodáci.

Pokud ale chce vyrazit na vodu, někde to je možné například Ohře je sjízdná z Chebu, Sázava z Ledeče, Berounka a Jihlava z Plzně

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz