Zpravodajství

Kontroverzní soutěž: Děti, kuřte až od osmnácti

Kontroverzní soutěž: Děti, kuřte až od osmnácti

Desetitisíce žáků pátých až devátých tříd základních škol se účastní v těchto dnech soutěže, na které se podílí jedna z velkých tabákových firem. Akce má děti naučit, že si cigarety mohou koupit až v 18ti letech.

Zdroj: TV Nova

Předseda sdružení Rodiče proti lhostejnosti Josef Janeček vyzval ministerstvo školství, aby tuto soutěž nepodporovalo. Je podle něj kontraproduktivní. Jak sám uvedl, nechce se mu věřit, že by ministerstvo chtělo, aby se z dětí stali v osmnácti letech kuřáci.

Ve Sněmovně dostala ve středu šanci na úspěch novela protikuřáckého zákona. Teď ji musí ještě posoudit parlamentní výbory.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz