Zpravodajství

VIDEO: Na Praze 14 shořelo auto kvůli požáru u paneláku

VIDEO: Na Praze 14 shořelo auto kvůli požáru u paneláku

V Kukelské ulici na Praze 14 vypukl dnes odpoledne požár. Hořel rozsáhlejší pás křoví vedle panelového domu, na místě se vzňalo také osobní auto, uvedl pro nova.cz mluvčí pražských hasičů Vít Pernica. Automobil celý shořel, další auto je poškozeno. Situaci sleduje reportér Jiří Borovec.

Zdroj: TV Nova

V 15:57 provedli hasiči lokalizaci požáru, sdělil našemu serveru dispečink pražského hasičského sboru. Podle našich informací zde hořel pruh trávy o délce přes sto metrů.

Požár může souviset s s velkými suchy, která momentálně sužují Česko, potvrdil hasičský dispečink.

Hasiči nyní varují před nebezpečím požárů kvůli suchu. Velký strach mají zejména z pondělí, kdy by se měly slavit čarodějnice.

Varování hasičů 

Při rozdělávání ohně, kdekoliv v přírodě či na volném prostranství, se v žádném případě nesmějí používat vysoce hořlavé látky (např. benzín, nafta., líh atd.). V důsledku jejich použití může dojít nejen k rozšíření ohně mimo stanovený prostor, ale především k ohrožení zdraví a životů osob pohybujících se v okolí ohniště. V dnešní době jsou již bez problémů k sehnání prostředky k tomu určené. Jedná se např. o tekuté a pevné podpalovače (např. PePo aj.).

Při přípravách na rozdělávání ohně je nutné si předem rozmyslet umístění ohniště či místa pálení. Místo pro rozdělávání ohně musí být bezpečně izolováno od hořlavých materiálů, tzn. ohraničeno pruhem širokým nejméně 1 metr, zbaveným jakýchkoliv hořlavin (suchý travní porost, stromy a keře, včetně kořenových systémů atd.). Místo musí být vzdálené minimálně 50 m od kraje lesních porostů a 100 m od stohu slámy.

Je zakázáno například rozdělávat oheň ve vysoké suché trávě, na strništi apod. Je třeba mít na paměti i bezpečnou vzdálenost od obytných nebo hospodářských budov, neboť díky odletujícím jiskrám vzniká nebezpečí požáru, např. zapálením střechy.

Při umísťování ohniště je rovněž nutné věnovat pozornost aktuální povětrnostní situaci, tedy jaký je směr a síla větru, uvážit, jaká doba uběhla od posledních dešťových srážek.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz