Zpravodajství

Výstava lidských těl ohromí Prahu

Diskutovaná, šokující, poučná. Těmito slovy by se dala uvést výstava, jež vyvolala rozruch už téměř na celém světě. Jmenuje se prostě BODIES… THE EXHIBITION. Za tímto nepápadným názvem se ale schovávají exponáty vyrobené z opravdových lidských těl. Tento unikátní projekt se usadí ve Velkém sále pražské Lucerny už v sobotu 5. května a zůstane až do 28. října.

Televize Nova je exkluzivním partnerem této akce, proto se těšte na detailní informace o tomto neobvyklém projektu. Budeme celou výstavu bedlivě sledovat a přinášet podrobnosti. Vše naleznete na našem webu Nova.cz.
Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz