Zpravodajství

Čarodky si můžete užít i na Grabštejně

Čarodky si můžete užít i na Grabštejně
Zdroj: www.grabstejn.info

Chcete-li zažít magickou noc na hradě, plnou čarodějných překvapení, pak osedlejte svá košťata či aspoň pekelné stroje a vyražte na již třetí Grabštejnské čarodějnice aneb Hradní hudební čarodění, které se bude konat samozřejmě v pondělí 30. dubna.

A na co že se můžete na hradě Grabštejně u Hrádku nad Nisou těšit? Program je spravedlivě připraven jak pro děti, tak i pro dospělé...

Vše vypukne v 16 hodin Čarodílnami. Ty jsou určeny pro celou rodinu a jejich rámci si budete moci vytvořit stylové výrobky jako například tzv. světlotanec - vyřezávání motivů do různě barevných papírů, které se umístí na světelný buben. Poté se výtvory budou promítat na zeď jako stínový rej, neboli světelně - obrazová show doprovázená živou hudbou! Čekají na vás také čarolampy, čarosalón či čaroletka aneb jak správně létat na koštěti.

Odpolední program vyvrcholí divadlem pro malé i velké. V podání hereček Gábiny Šubrtové a Zity Morávkové, které vystupují pod křídly Studia Hafan, se můžete těšit na představení nazvané Čert aby to vzal.

Večerní program plný muziky odstartuje v 19 hodin Irish parta neboli irský čarodějný jam složený z muzikantů, oblíbenců grabštejnských čarodějnic, z různých kapel převážně z pražských končin, příjezd pravého Ira se údajně vůbec nevylučuje.

Během čarodějného večera a noci vystoupí také Jiří Konvrzek se svým Bandem či hudebně šílená bálkánsko-klezmerová nálož v podání pražské kapely Neočekávaný dýchánek.

Nebude chybět čarodějnický oheň, čarovné lahůdky i lektvary pro děti i dospělé. Nenechte si ujít jedny z nejmagičtějších čarodějnic tohoto roku.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz