Zpravodajství

Čarodky si můžete užít i na Grabštejně

Čarodky si můžete užít i na Grabštejně
Zdroj: www.grabstejn.info

Chcete-li zažít magickou noc na hradě, plnou čarodějných překvapení, pak osedlejte svá košťata či aspoň pekelné stroje a vyražte na již třetí Grabštejnské čarodějnice aneb Hradní hudební čarodění, které se bude konat samozřejmě v pondělí 30. dubna.

A na co že se můžete na hradě Grabštejně u Hrádku nad Nisou těšit? Program je spravedlivě připraven jak pro děti, tak i pro dospělé...

Vše vypukne v 16 hodin Čarodílnami. Ty jsou určeny pro celou rodinu a jejich rámci si budete moci vytvořit stylové výrobky jako například tzv. světlotanec - vyřezávání motivů do různě barevných papírů, které se umístí na světelný buben. Poté se výtvory budou promítat na zeď jako stínový rej, neboli světelně - obrazová show doprovázená živou hudbou! Čekají na vás také čarolampy, čarosalón či čaroletka aneb jak správně létat na koštěti.

Odpolední program vyvrcholí divadlem pro malé i velké. V podání hereček Gábiny Šubrtové a Zity Morávkové, které vystupují pod křídly Studia Hafan, se můžete těšit na představení nazvané Čert aby to vzal.

Večerní program plný muziky odstartuje v 19 hodin Irish parta neboli irský čarodějný jam složený z muzikantů, oblíbenců grabštejnských čarodějnic, z různých kapel převážně z pražských končin, příjezd pravého Ira se údajně vůbec nevylučuje.

Během čarodějného večera a noci vystoupí také Jiří Konvrzek se svým Bandem či hudebně šílená bálkánsko-klezmerová nálož v podání pražské kapely Neočekávaný dýchánek.

Nebude chybět čarodějnický oheň, čarovné lahůdky i lektvary pro děti i dospělé. Nenechte si ujít jedny z nejmagičtějších čarodějnic tohoto roku.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz