Zpravodajství

Výbušnina explodovala v bytě mladíka, jenž bojuje o život

Výbušnina explodovala v bytě mladíka, jenž bojuje o život
Zdroj: TV Nova

Vážná zranění hlavy utrpěl mladík z Prahy 8, kterému v bytě explodovala neznámá výbušnina. Podle prvotních zjištění vše nasvědčuje tomu, že mladík výbušnou látku zkoumal. Teď leží v pražské vinohradské nemocnici a má za sebou už dvě složité operace mozku.

Mladík byl celý den zavřený ve svém pokoji. Po explozi objevili hasiči a policisté u počítače zbytky výbušniny a podivné předměty s dráty. Mladý muž utrpěl vážná poranění hlavy a popáleniny. Okamžitě byl převezen na ARO do vinohradské nemocnice.

Mladíkův zdravotní stav je kritický, lékaři ho udržují v umělém spánku. Jaký druh výbušniny mladík zkoumal, policie zatím neví.

"Policisté samozřejmě celou záležitost prověřují. Zajistili zbytky výbušniny, kterou odeslali na expertizu," sdělil TV Nova pražský policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Policisté budou vyšetřovat i to, jestli si mladík nechtěl podomácku vyrobit nástražný systém, který mu při pokusu explodoval. Policisté provádějí výslechy svědků. Ty zatím nepřinesly do případu nic zásadního.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz