Zpravodajství

Konec druhé světové války v Praze oslaví nacionalisté i komunisté

Nejenom První máj je příležitostí pro levicové i pravicové přívržence. Den osvobození od fašismu si 8. května v Praze protestním pochodem proti EU připomenou nacionalisté z Národní strany. Komunisté oslaví ukončení bojů druhé světové války 9. května. Vyplývá to z informací pražského magistrátu.

"V minulých letech jsme demonstraci pořádali 1. května," řekl našemu serveru Pavelu Sedláček z tiskového odboru Národní strany.

"Nechceme ale být spojováni s akcemi, které jsou na Prvního máje naplánovány do Prahy a do Brna," uvedl. V Praze a v Brně by měli demonstrovat 1. května neonacisté nejenom z České republiky. "Náš pochod skončí jako tradičně před budovou Sudetoněmeckého landsmanšaftu," uvedl Sedláček s tím, že začátek bude na Náměstí Franze Kafky. Akce bude mít název "Dokončíme odsun".

Komunisté budou vzpomínat na konec války u fontány na Náměstí Kinských. V dobách komunistického režimu připadal státní svátek na 9. května. Na 8. května se oficiální oslavy konce války posunuly v 90. letech. Komunisté počítají s účastí zhruba stovky příznivců.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz