Zpravodajství

Pozor na špatné měřiče tlaku v pneumatikách!

Pozor na špatné měřiče tlaku v pneumatikách!
Zdroj: TV Nova

S varováním pro všechny řidiče přišlo spotřebitelské sdružení Test. Nechalo prověřit ruční manometry - tedy přístroje, které zjišťují, jaký tlak je v pneumatikách. Test skončil velkým překvapením. Dvě třetiny přístrojů totiž nevyhověly. Ukazovaly jiný tlak, než jaký v pneumatikách skutečně byl. Auto s podhuštěnými koly se přitom podle některých odborníků hůř ovládá, což může vést i k dopravní nehodě.

U auta v pneuservisu změříme, jak má nahuštěná kola nejprve jeho ručním manometrem. Přístroj ukazoval dva a půl atmosféry. Jenže v pneumatice je ve skutečnosti tlak menší. Potvrzuje to kontrolní test profesionálním přístrojem.

Správně nahuštěné pneumatiky jsou podmínkou pro to, aby auto úspěšně prošlo technickou kontrolou.

Na nevyhovující přístroje upozornilo Sdružení spotřebitelů Test, které nechalo přístroje prověřit ve Státním zkušebním ústavu.

Některé přístroje testem neprošly. Právě kvůli nim mohou mít řidiči u aut špatně nahuštěná kola.

Při testu se dokonce jeden přístroj rozletěl na několik částí. A ještě perlička - na 15 přístrojích našli odborníci celkem 10 různých jednotek tlaku.

Podle odborníků se vyplatí zaplatit za přístroj 200 a více korun. Levnější měřiče totiž v testu propadly.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz