Zpravodajství

Vnitro řeší, co s doménou ministerstva informatiky

Ministerstvo vnitra zvažuje, jak po zrušení ministerstva informatiky naloží s doménou internetových stránek www.micr.cz. „Smluvní závazky, které se vztahují k webovým stránkám www.micr.cz, přecházejí na ministerstvo vnitra," řekl serveru nova.cz Jan Ferenc z oddělení Komunikace ministerstva informatiky.

Podle Ference je ministerstvo informatiky majitelem serveru-hardwaru a licencí k softwaru. „Na smluvní bázi zajišťuje servis a uživatelskou podporu stránek soukromá společnost," dodal Ferenc. Rozhodnutí o dalším provozu serveru a o adrese micr.cz je podle Ference v kompetenci ministerstva vnitra.

Jak konkrétně ministerstvo vnitra přistoupí k provozu serveru a využívání domény se nyní zvažuje. Podle mluvčí ministerstva vnitra Jany Malíkové by nemělo dojít k situaci, kdy by této domény chtěl zneužít někdo ze spekulantů. „Doménu rozhodně nemáme v plánu uvolnit," řekla serveru nova.cz Malíková.

Zrušení ministerstva vnitra schválili v březnu letošního roku poslanci a 19. dubna senátoři. Agenda úřadu přejde na jiná ministerstva. Návrh na zrušení ministerstva nyní půjde k podpisu prezidentovi republiky. Zákon má nabýt účinnosti do měsíce od vyhlášení ve Sbírce zákonů. Ministr vnitra Ivan Langer uvedl, že by ke zrušení úřadu mohlo dojít v polovině tohoto roku.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz