Zpravodajství

Vila podnikatele Bechary půjde 13. června znovu do dražby

Vila podnikatele Bechary půjde 13. června znovu do dražby
Zdroj: TV Nova

Luxusní vila libanonského podnikatele Tareka Bechary ve Vyžlovce u Prahy půjde 13. června znovu do dražby. V prvním termínu 30. března letošního roku nikdo nemovitost nevydražil. Serveru nova.cz to řekl Jiří Bureš z dražební společnosti. „Vyvolávací cena je 5 milionů korun. Dražební jistota je 1,5 milionu korun," řekl serveru nova.cz Bureš. Z dražby by měli být vyrovnány přihlášky věřitelů. Jejich výše údajně dosahuje celkem téměř čtvrt miliardy korun.

„Soubor nemovitostí se stává z nezkolaudované rodinné vily spolu s pozemky ve známé pražské rekreační lokalitě Vyžlovka u Prahy. Jedná se o majetek dvou společností, jejímž jediným společníkem je Tarek Assaf Bechara - TAB EXIM, spol. s r.o. a BANCO for trading Praha, spol. s r.o.," uvedl Bureš.

„Rodinný dům není několik let užíván a vykazuje nedostatek obvyklé údržby. Byl postaven na místě původní stavby, přičemž původní stavba byla téměř celá odstraněna. Povolená rekonstrukce původní stavby, její přestavba a přístavba byla realizována v rozporu se stavebním povolením, resp. mimo stavební povolení," uvádí dražební vyhláška, kterou má redakce serveru nova.cz k dispozici.

Rodinný dům podle zápisu v dražební vyhlášce není a nebyl zkolaudován a ani není dosud předmětem řízení o dodatečném povolení stavby a kolaudace. "Tento faktický stav bude nutné dořešit se stavebním úřadem v Kostelci nad Černými lesy," uvádí se dále v textu vyhlášky.

Bechara chtěl podle Bureše v devadesátých letech vybudovat síť prodejen BANCO. Na tento podnikatelský záměr mu některé tuzemské banky (mezi nimi například Komerční banka, IPB banka a Agrobanka) poskytnuly mnohamilionové úvěry. Společnost BANCO poslal soud v lednu 1996 do konkurzu. Správcem konkurzní podstaty je advokát Jiří Vodička.

„Majetek jde do dražby podle zákona, který ukládá jeho zpeněžení a jako prioritní stanoví dražbu. Vila se ocitla v konkurzu v druhé polovině devadesátých let. Majetek byl zapsán podle zákona do soupisu konkurzní podstaty," řekl už dříve serveru nova.cz advokát Jiří Vodička, správce konkurzní podstaty a navrhovatel dražby. Dodal, že výtěžek dražby půjde věřitelům, kteří podali své přihlášky.

Bechara je v Česku stíhán za údajnou účast na únosu otce podnikatele Radovana Krejčíře. V současné době je ale Bechara ve vazbě na Slovensku, kde je obžalován z údajného podvodu. Becharovo vydání do Česka zatím není jisté, protože slovenská justice podmínila jeho vydání do Česka až pravomocným ukončením případu u okresního soudu v Bratislavě. Poslední jednání bylo 23. dubna, soudkyně však případ odročila.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz