Zpravodajství

Rath jde kvůli stížnosti Langera na výbor

Rath jde kvůli stížnosti Langera na výbor
Zdroj: TV Nova

Mandátový a imunitní výbor se bude zítra zabývat stížností ministra vnitra Ivana Langera na poslance ČSSD Davida Ratha. Ten Langera před poslanci obvinil, že zasahuje do vyšetřování úniku Kubiceho zprávy. Ministr se tímto tvrzením cítí velmi uražen. Výbor může Davidu Rathovi uložit omluvu nebo pokutu až do výše jednoho měsíčního platu.

Mandátový a imunitní výbor se teď schází nebývale často. Přichází sem totiž jedna stížnost na nevhodné chování poslanců za druhou. Počet podání je neúměrně velký.

Sotva výbor dořešil zvednutý prostředníček premiéra Mirka Topolánka, na stole mu leží další stížnost. Tentokrát Ivana Langera na sociálně demokratického poslance Davida Ratha.

Cíl je jasný: přimět pana poslance Ratha, aby se začal slušně chovat ve sněmovně. Langera prý uráží Rathův výrok, že zasahuje do vyšetřování úniku Kubiceho zprávy.

"Od pana Langera se nenechám zastrašit ani udáním před výbor, ani před jeho kamarády z policie, které si tam dosadil," řekl David Rath.

Ve výboru se očekává bouřlivá debata. Sociální demokraté připomínají, že Mirek Topolánek za vulgární gesto žádnou pokutu nedostal. Podle ODS je ale prohlášení Ratha něco jiného.

Premiéra navíc bude výbor řešit brzy znovu, konkrétně tento výrok: "I to co tady říká paní poslankyně Konečná je demokracie, musíme poslouchat takové bláboly jako přednesla před chvílí," řekl Topolánek.

David rath a Ivan Langer předstoupí před mandátový a imunitní výbor zítra po jednání poslanecké sněmovny.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz