Zpravodajství

Kuře plné červů šokovalo i prodejce

Kuře plné červů šokovalo i prodejce
Zdroj: TV Nova

Dnes tu máme další případ prodeje zkaženého masa. Stal se v Praze. Tady si jedna žena v obchodě koupila chlazené kuře. Doma ale zjistila, že je plné červů. Ještě vás chci upozornit, že následující záběry by neměly vidět slabší povahy a lidé, kteří ještě nevečeřeli.

Vypadá to jako obyčejné kuře. Nádivka, kterou je ale vycpané, zas tak obyčejná není. Kromě slámy kuře obsahovalo i další nemilé překvapení - žlutou zapáchající šťávu a v ní červy. Vše bylo uvnitř a tak pouhým pohledem nešlo nic poznat.

Červavé kuře koupila paní Gabriela v prodejně, kde nakupuje maso pravidelně . Náš štáb se vydal společně s paní Gabrielou kuře reklamovat. Vedoucí prodejny byl evidentně překvapený. "V životě jsem to neviděl, to je poprvé v životě, co to vidím," řekl.

K problému mohlo dojít na straně výrobce, protože výrobek chodí do prodejny už zabalený. Dodavatel se brání a celou věc vidí trochu jinak: "Musíme udělat analýzu příčin, kde se to mohlo stát a na základě toho se společně s odběratelem učiníme opatření. My jsme se s podobným případem nesetkali," říká výrobce Martin Říha.

Najít v českých obchodech zkažené potraviny není zase tak výjimečné. Připomeňme shnilé maso z pražských Butovic nebo paštiku plnou červů z obchodu v Hradci Králové. Kde se sláma a červi v kuřeti vzaly, není zatím jasné. Paní Gabriela už ale žádné další překvapení nechce riskovat.

Za špatně zpracované a závadné maso může prodejci Státní zemědělská a potravinářská inspekce udělit vysoké pokuty. Sankce se pohybují až stovkách tisíc korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz