Zpravodajství

Kuře plné červů šokovalo i prodejce

Kuře plné červů šokovalo i prodejce
Zdroj: TV Nova

Dnes tu máme další případ prodeje zkaženého masa. Stal se v Praze. Tady si jedna žena v obchodě koupila chlazené kuře. Doma ale zjistila, že je plné červů. Ještě vás chci upozornit, že následující záběry by neměly vidět slabší povahy a lidé, kteří ještě nevečeřeli.

Vypadá to jako obyčejné kuře. Nádivka, kterou je ale vycpané, zas tak obyčejná není. Kromě slámy kuře obsahovalo i další nemilé překvapení - žlutou zapáchající šťávu a v ní červy. Vše bylo uvnitř a tak pouhým pohledem nešlo nic poznat.

Červavé kuře koupila paní Gabriela v prodejně, kde nakupuje maso pravidelně . Náš štáb se vydal společně s paní Gabrielou kuře reklamovat. Vedoucí prodejny byl evidentně překvapený. "V životě jsem to neviděl, to je poprvé v životě, co to vidím," řekl.

K problému mohlo dojít na straně výrobce, protože výrobek chodí do prodejny už zabalený. Dodavatel se brání a celou věc vidí trochu jinak: "Musíme udělat analýzu příčin, kde se to mohlo stát a na základě toho se společně s odběratelem učiníme opatření. My jsme se s podobným případem nesetkali," říká výrobce Martin Říha.

Najít v českých obchodech zkažené potraviny není zase tak výjimečné. Připomeňme shnilé maso z pražských Butovic nebo paštiku plnou červů z obchodu v Hradci Králové. Kde se sláma a červi v kuřeti vzaly, není zatím jasné. Paní Gabriela už ale žádné další překvapení nechce riskovat.

Za špatně zpracované a závadné maso může prodejci Státní zemědělská a potravinářská inspekce udělit vysoké pokuty. Sankce se pohybují až stovkách tisíc korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz