Zpravodajství

Brno má supermoderní poštovní stroj, doručovatelé protestují

Brno má supermoderní poštovní stroj, doručovatelé protestují
Zdroj: TV Nova

V Brně byl zprovozněn nový stroj na třídění poštovních zásilek za více než jednu miliardu korun. Vedení si od něj slibuje především zrychlení přepravy poštovních zásilek. Doručovatelé však tvrdí, že takové množství pošty nestihnou rozvážet.

Česká pošta ještě za dob první republiky, to byly obrovské haly se stovkami úředníků, kteří třídí dopisy. Namáhavá a stereotypní práce vede k tomu, že dopis občas dojde tam, kam neměl.

Pro člověka většinou všechno končí cvaknutím dvířek od schránky. V ten okamžik se ale rozjíždí proces, do kterého jsou zapojeny tisíce lidí a nejmodernější počítečem řízená technika.

V Brně je nyní supermoderní poštovní uzel. Jeho vybudování stálo přes miliardu korun a budou se do něj svážet dopisy z celé Jižní Moravy. To co dříve pošták třídil hodinu, zvládne tenhle stroj za pár sekund. Někteří zaměstnanci z něj proto mají obavy.

Otevření nové třídící haly řidiči nevítají. Bude to pro ně rozhodně znamenat více práce.  Za volantem někdy bývají až devět hodin. Jezdí o svátcích a víkendech, ve dne v noci. Navíc prý dostávají málo peněz.

V devatenáctém století dělníci rozbíjeli stroje, protože jim braly práci. Tomu, že by se ale teď něco podobného opakovalo kvůli tomu, že stroje práci přidělávají, zatím nic nenasvědčuje.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz