Zpravodajství

Zranění: tři lidé po dopravní nehodě a pobodaný muž

Zranění: tři lidé po dopravní nehodě a pobodaný muž
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Středočeští záchranáři dnes odpoledne zasahovali u dvou vážných zranění. Serveru nova.cz to řekla jejich mluvčí Nina Šeblová. V prvním případě záchranáři ošetřili pobodaného muže z okres Praha-venkov. "Deset minut po páté hodině odpolední byl nahlášen na operační středisko úraz v obci Březová. Dvaatřicetiletý muž utrpěl bodnou ránu do břicha," řekla Šeblová. Pacient byl při vědomí, jeho zranění bylo středně těžké. Po ošetření byl převezen k hospitalizaci do nemocnice v Krči na chirurgickou ambulanci.

Jen několik minut poté přijalo operační středisko hlášení o dopravní nehodě na Kutnohorsku. Byli při ní zraněni tři mladí lidé. "Operační středisko v Benešově přijalo výzvu k dopravní nehodě mezi obcemi Potěry a Bratčice," řekla Šeblová.

Na místě byla ošetřena devatenáctiletá dívka s pohmožděnou bederní páteří a zhmožděným břichem. Kutnohorská posádka ošetřila pětadvacetiletého muže s hlubokou tržnou ránou v obličeji a dvacetiletou dívku s dvěma tržnými ranami v obličeji. Všichni tři pacienti byli po ošetření odvezeni na chirurgickou ambulanci do čáslavské nemocnice.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz